Aktualności

2024-05-25

Międzynarodowy Dzień Celiakii z ZPC Flis - Relacja z wydarzenia 25.05.2024

Międzynarodowy Dzień Celiakii z ZPC Flis - Relacja z wydarzenia

25 maja 2024 roku w Warszawie odbyło się najważniejsze bezglutenowe wydarzenie tego roku w Polsce – 19. Międzynarodowy Dzień Celiakii. Zespół ZPC Flis miał przyjemność uczestniczyć jako jeden z głównych partnerów tego wyjątkowego święta. W Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN przy ul. Trojdena 4 zgromadziły się rodziny z całego kraju, aby celebrować zdrowy, bezglutenowy styl życia.

Bogaty Program i Wykłady Ekspertów

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00, a program był pełen interesujących wykładów i warsztatów. Eksperci, tacy jak dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska i dr n. med. Krzysztof Marek, dzielili się swoją wiedzą na temat diagnostyki celiakii, chorób współistniejących oraz najnowszych badań nad lekami na celiakię. Dzięki temu uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czy czeka nas przełom w leczeniu tej choroby.

Strefa Dietetyczna i Medyczna

Podczas przerw uczestnicy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad dietetycznych oraz analiz składu ciała. W strefie wystawców prezentowaliśmy nasze produkty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Odbywały się degustacje, a uczestnicy mieli możliwość zakupu naszych bezglutenowych wyrobów. Dodatkowo, na stoisku NFZ można było wyrobić kartę EKUZ oraz potwierdzić profil zaufany.

Atrakcje dla Dzieci

Z okazji Bezglutenowego Dnia Dziecka przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. W sali artystycznej dzieci mogły obejrzeć spektakl teatralny „Wars i Sawa” oraz koncert muzyczny „W brzuszku i na talerzu”. W salce „Szmaragdowa Kraina” czekały animacje, tatuaże, malowanie buziek i skręcanie zwierzątek z balonów. Dzieci mogły również wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, gdzie uczyły się, jak czytać etykiety produktów i wybierać bezpieczne, bezglutenowe jedzenie.

Konkurs na Najlepszy Produkt z Przekreślonym Kłosem

Kulminacyjnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszy Produkt z Przekreślonym Kłosem. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować nasze produkty i być częścią tego prestiżowego konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy!

Podsumowanie

Międzynarodowy Dzień Celiakii był nie tylko doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat życia z celiakią, ale również do integracji i zabawy w gronie osób, które doskonale rozumieją wyzwania związane z dietą bezglutenową. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za tak wspaniale przygotowane wydarzenie. Do zobaczenia za rok!

 

<-POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

<-POWRÓT DO AKTUALNOŚCI